Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda zevk bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız herhangi biriyle konstrüksiyonlabildiği gibi ayrıca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş ifa etmek bağırsakin yalnızca nickname (müstear ad) sermek yeterli olurken bazılarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence açıklık tarafünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü gibi tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir başka popüler chat izlence olan ve internetin efsane yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir