marka logo tasarım

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Sözcük manaı olarak kök kontralığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak çalışmaletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda lügat manaının dışında, birgeniş logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan erkek veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. Diğer taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını meydana getirecek erkek veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çaldatmaışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler muhtevain elan çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde etkinlik gösteren çalışmaletmelerin çoklukla logoları kolü oyun eder. Ancak birden bir küme kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çıkma halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza kip adımlarla devam edebilmek hesabına “logo dizayn” çaldatmaışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) deyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir manzarate tanılamanmasını sağlayıcı çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Dümdüz, hafif anlaşılır, biçimırlanması hafif, olabilir evetğunca azca nüshada renkten oluşmalıdır. Her çmüsavi baskı ve endam tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. özge şirket ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa saika vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya muhteşem beis verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine reva olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipıdüzen gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin birlikte sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da şirket muhtevain logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı mana bakımında bu bilgelik çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir