chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Henüz sonra genleşme vanasından güzeşte gaz yağıın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı hileır hileçdürüst basınçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, baştan sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çhileışır sorusuna karşılık uçlanmak bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En mehabetli başkalık ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa ambiyans kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ambiyans soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu dürüstışhun kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde ambiyans dürüstışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ambiyans soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz yağıı ab ile soğutur. Tülın soğutulması bağırsakin ambiyans soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğişlemtiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çhileışır diyenler bağırsakin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi yahut ölçün ab hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin ceninisakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine ehil evetğu bağırsakin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm esenlamaktadır. çokluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çhileışır diyenler bağırsakin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin alet hacmini minimize etmiş olduğu bağırsakin model kapasitedeki chiller cihazına kıyasla %65 henüz küçümencik hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz ceninisakıt elektrik tüketimi yapar ve mualla başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin yürütmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın ambiyans depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma kayranına mütenasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çhileışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve işlemletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir