Antalya Kürtaj Fiyatları

İşlemin gerçekleşmesi sinein bir parça değil yekten bir tomar hekimin onayı gerekir ve sağlık yerleşmiş raporuna lüzumlu duyulur. Hamilelik boyunca takibi meydana getirilen bebeğin sakatlık ya da gönül ritimlerinin olmadığı kesinleştiği üzere durumlarda terapotik kazıma (otama lakinçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile gebelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki yerleşme durumu gözlenir. Kürtaj anlayışlemi sırasında Genel duyum yitimi ya da Yöresel duyum yitimi uygulanır. Koca Genel anesteziye kızılınacak ise işlem öncesi 4 vakit kadar oral alımı durdurulur.

Hastanın uygulanan ilk kazımaı ise ya da önceden yapılmış sezaryen ile doğumu var ise Genel duyum yitimi ile kazıma yapılır. Yalnızca kişinin eskiden yapmış oldurmış olduğu kürtajları var ise ya da normal doğum eylemi gerçekleştirilmiş ise Yöresel duyum yitimi yapılabilir. Yöresel duyum yitimi Anestezi uzmanları tarafından serviks bölgesi özel önlemlar ile uyuşturulur. Genel duyum yitimi ise İntra Venöz (ıv) defa ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı tarafından yapılır. İşlem öncesinde Jinekolojik Sağlık muayenesi ve rahim (uterus) yapısı değerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 an kadar sürer. Yöresel duyum yitimi ile 15 an kadar, Genel duyum yitimi ile 30 an kadar sonra eş hane havaına gönderilebilir. Analjezik (ağrı kesici), antibiyotik, Kanamayı azaltmak lakinçlı Hekim tarafından önlemlar önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonra eş Denetleme lakinçlı yeniden gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kazımaın son adet zamanı itibarıyla legal olduğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma legal tahliye ya da kazıma denilmektedir. Yasalar ile alakadar bu işlem sadece cinsilatif doğum uzmanlarının yetkisi şeşndadır. İşlem hekim ve marazlı ortada mestur kalmaktadır. Gebede güvenilir bir dert mevcut ise ve aylı kalma durumu eş sinein risk oluşturuyor ise ya da gebelik boyunca zararlı olan tenha kendisinin kullanmakta zaruri kılındığı önlemlar var ise kişiye terapotik kazıma (otama lakinçlı kazıma) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir